Kripto Para Piyasasını Sarsan Haber! Önlemler Bu Defa Sert!

Geri

Kripto para birimlerindeki kan kaybı bugünde devam etti. Japonya’dan gelen haberse yatırımcıları üzecek türden oldu.
 

Japonya Kripto Para Piyasası Konusunda Kararlı!

Sanal para piyasasına yönelik olumsuz haberler ve düzenlemeler devam ederken, yatırımcıların bu para birimlerine olan ilgisi ise düşmek yerine artıyor. İşte bunları dikkate alan Japonya kripto para piyasasına yönelik sert önlemler almaya hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre Japonya’daki finansal düzenleyiciler içinde bulunduğumuz hafta piyasaya yönelik bazı uygulamaları hayata geçirecek. Bu kapsamda sanal para birimi borsalarına yönelik idari cezalar dahi söz konusu olacak.
 

Yatırımcılar Sürekli Uyarılıyor
 

Bilindiği üzere Japonya dünyanın önemli kripto para piyasaları arasında yer alıyor. Ülkedeki yatırımcıların bu paralara ilgisi yüksek olurken, ülke yönetimi yatırımcıları sanal para piyasalarının yasal zeminde faaliyet göstermediği konusunda ikaz ediyor. Yönetim bununla da kalmıyor bazı düzenlemeler yapacağını da her fırsatta dile getiriyor.
 

İşte bu konuyla ilgili ilk adım bu hafta atılacak gibi görünüyor. Bir gazetede çıkan habere göre ülkenin finansal düzenleyicisi konumunda olan kurum sanal para birimi borsalarına yönelik idari ceza kesecek. Bazı borsaların işlemlerini ise askıya almak için zorlayacak. Söz konusu işlemlere açık olan borsalar yerinde incelenecek. Bu kapsamda borsalarda yasal zeminde ilerlemeyen bir takım işler gün yüzüne çıkarılacak. Kusurlar idari para cezalarının uygulanmasını beraberinde getirecek. habere göre hangi borsalar yerinde kontrol edilecek şu anda açıklanmış değil. Japonya’da kripto para işlemi yapan borsalar ise tedirgin!
 

Bitcoin Yüzde 0,68 Düştü
 

Kripto para piyasası gelişmeleri böyle olurken, bu para birimlerindeki değer kaybı bugünde devam etti. Bitcoin yurt içi piyasalarda gün bazında yüzde 0,68 geriledi. Bitcoin bugünkü düşüş sonrasında 41 bin 218 liradan işlem gördü. Ethereum’daki kayıp yüzde 2,85’i bulurken, bir Ethereum 3 lira 68 kuruş oldu.

KAYNAK : https://www.ekonomi7.com/borsafinans/kripto-para-piyasasini-sarsan-haber-onlemler-bu-defa-sert-h15202.html

Benzer Diğer Haberler