Kripto Para Piyasasında Deprem, 100 Kripto Paranın 95’i Düşüşte

Geri

Kripto para piyasasında alım satım emirlerini belirli analizlere göre gerçekleştirmek amacıyla kullanılan bilgisayar programları hesapların hacklenmesine ve önemli bazı sorunlar yaşanmasına neden oldu. En büyük borsalar arasında yer alan ve toplam üye sayısı 7 milyonun üzerinde olan Binance borsasında kullanıcıların hesaplarına bot kullanımı için oluşturulmuş olan api keyler aracılığı ile giriş yapan hackerlar kendilerinin düşük fiyattan topladıkları bir altcoini bu kullanıcılara çok yüksek fiyattan satarak büyük oranda vurgun gerçekleştirdiler. Hepsi birkaç dakika içerisinde gerçekleşen bu durum nedeni ile çok sayıda kullanıcı mağdur olurken başta Bitcoin olmak üzere neredeyse tüm coinler de düşüşe geçti.
 

Kahin, Kripto Paralar İçin Boş Bir Hayal Dedi

Kripto para birimlerinin düşüş yaşamasındaki bir diğer etken Kahin olarak bilinen ABD’li ekonomist Nouriel Roubini’nin bu piyasayı boş bir hayalden ibaret şeklinde tanımlaması oldu. Açıklama tüm borsanın düşüşe geçmesinde etkili bir başlık olarak dikkatlerden kaçmadı. Roubini geleceğin kripto paralar ile şekillenmeyeceğini düşündüğünü belirterek bu konuda atılan adımların zamanla boşa çıkacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.
 

Son 24 saatte Bitcoin yüzde 7, ethereum yüzde 7, ripple yüzde 6, Bitcoin Cash yüzde 6, Litecoin yüzde 8, Cardano yüzde 9, Stellar Lumens yüzde 9, Neo yüzde 6, Monero yüzde 6, EOS ise yüzde 12 oranında düşüş yaşadı.

KAYNAK : https://www.ekonomi7.com/eko-gundem/kripto-para-piyasasinda-deprem-100-kripto-paranin-95i-dususte-h15211.html

Benzer Diğer Haberler