Bitcoin Yeniden 9 Bin Doların Altına Düştü

Geri

Sanal para birimi Ocak ayından itibaren devam eden düşüş sürecinde bir türlü arzu edilen ivmeyi yakalayamadı. Geçtiğimiz haftayı yükselerek 12 bin dolar seviyesinde kapatan sanal para birimi son iki gündür yeniden keskin düşüşler yaşamaya başladı.
 

Bitcoin Neden Düşüyor?

Çarşamba günü dünyanın en büyük sanal para borsalarından biri olan Binance borsasına bir hack girişimi olmuş ve bilgisayar yazılımları aracılığı ile alım satım yapan kullanıcıların hesaplarındaki paralar ile belirli bir altcoinin fiyatı yükseltilmişti. Sorunu hızlı fark eden Binance yönetimi bu girişimi gerçekleştiren kişilerin verdiği zararı telafi etse de her geçen gün yeni bir sorun ile karşılaşan Bitcoin fiyatlarındaki düşüşü önleyemedi.
 

Sanal Paralar İle İlgili Düzenlemeler Netleşmeli

Konu ile ilgili genel olarak piyasalara yansıyan bir sorun da sanal paralar ile ilgili düzenlemelerin hala gerçekleştirilmemiş olması. Birçok ülkeden sürekli bu konuda uyarı ve vergilendirme düzenlemeleri haberi gelmesi piyasadaki yatırımcıların da etkilenmesine neden oluyor.
 

Her ne kadar bu piyasaların büyüklüğü herhangi bir borsaya oranla oldukça düşük olsa da dünyanın dört bir tarafındaki yasa yapıcılar konuyu sık sık gündeme alarak değerlendirmelerde bulunuyorlar. Son olarak Güney Kore’de Bitcoin işlemlerinin vergilendirilmesi konusundaki düzenlemeler gerçekleştirilmiş ve piyasadaki belirsizlik de fiyatların aşağı yönlü hareket etmesine neden olmuştu.
 

Bitcoinin düşüşü aynı zamanda ona bağlı olan diğer coinlerin de düşmesine neden oldu.

KAYNAK : https://www.ekonomi7.com/eko-gundem/bitcoin-yeniden-9-bin-dolarin-altina-dustu-h15286.html

Benzer Diğer Haberler