KOSGEB kredi sonuçları açıklandı! İşte sıfır faiz kredi sonuçları için sorgulama ekranı

Geri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOSGEB'in sfır faizli 50 bin TL kredi fırsatına dair önemli açıklamalarda bulundu. Özlü, başvuru şansını kaçıranlar için ise müjdeyi verirken ''KOSGEB kredi sonuçları açıklandı mı?'' sorusunun yanıtı heyecanla aratılmaya başlandı. KOSGEB kredi sonuçları açıklandı mı? KOSGEB sıfır faizli kredi sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları bu başlık altında olacaktır.

BAKAN ÖZLÜ KREDİ SONUÇLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VERDİ

Türkiye genelinde işletme sahipleri tarafından büyük rağbet gören faizsiz KOSGEB kredisi, sonuçları ile merak edilemeye başlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye genelinde toplam 15 bin KOBİ'nin yararlanabileceği kredi sonuçlarıyla en net bilgiyi verdi. Toplam 244 bin 980 işletme sahibinin müracaatta bulunduğu KOSGEB fazisiz kredi desteğinin 2016 bitmeden açıklanacağını duyuran Özlü, detayların en kısa sürede neticeleneceği ifadesinde bulundu.

Kredi sonuçlarının aşağıda yer alan link üzerinden açıklanması beklenmektedir. Açıklama yapıldığı ya da farklı bir açıklama adresi verildiği zaman aşağıdaki link yenilenecektir.

İşte Bakan Özlü'nün konuşmasından bazı ara başlıkları;

Bakan Özlü, AA muhabirine, KOSGEB'in 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" başvurularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Faiz desteği, 2016 bütçesinden kullandırılacağı için süre uzatımına gidilmedi, ancak KOSGEB veri tabanına kayıt yaptıran ve beyanname güncelleyen KOBİ'ler, 2017 desteklerinden daha rahat ve hızlı bir şekilde faydalanabilecek" - "Başvuruda bulunan işletmelerin sıralaması, yazılımla otomatik yapılacak. Her il için TÜİK verilerine göre il kotası belirlenecek. İşletmeler ölçeklerine göre 'mikro, küçük, orta' olarak sıralanacak"

"Pazartesi başlayan başvurulara yönelik olarak, 10 Aralık'tan itibaren 471 bin 993 KOBİ, KOSGEB veri tabanına yeni kayıt ve beyanname güncellemesi yaptı"

KOSGEB'in 50 bin liralık faizsiz desteğinin, 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3'er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli olarak KOBİ'lere sunulacağını belirten Özlü, böylece programdan yararlanma hakkı kazanan işletmelerin önünün kısa zamanda açılacağını söyledi.

Söz konusu desteğe başvuruların, 21 Aralık Çarşamba günü saat 09.00'da sona erdiğini anımsatan Özlü, destek programına "rekor" oranda talep geldiğine dikkati çekti. Özlü, 19 Aralık Pazartesi saat 09.00'da başlayan başvurular kapsamında, 10 Aralık'tan itibaren 471 bin 993 KOBİ'nin KOSGEB veri tabanında yeni kayıt ve beyanname güncellemesi yaptığını ifade etti.

Kredi alamayanlar için ikinci başvuru şansı olacak

Bakan Özlü, kredi almaya hak kazanamayan ya da başvuru süresini kaçıran adaylar için müjdeyi verdi. 2017 yılı içerisinde ikinci bir uygulama daha yapılacağını duyuran Özlü, "50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini almaya hak kazananlara, ödemeleri belirtilen bankalar aracılığıyla 2016 bütçesinden yapılacak. Yani KOBİ'lerimiz yıl bitmeden 50 bin liralık desteklerini alabilecekler. Destek programına başvuramayan ya da başvurup yararlanma hakkını elde edemeyenler de üzülmesin, 2017 yılı bütçesinden KOBİ'lerimize yönelik benzer bir uygulama yapılacak." ifadesinde bulundu.

KAYNAK ; SABAH GAZETESİ

Benzer Diğer Haberler